Neviem ako vy, ale ja mám veľký problém pobaliť sa na dovolenku. Či je to víkendovka alebo viac denný pobyt, balím kufre, ako keby som sa sťahovala z domu natrvalo. Keď deti boli malé, bolo to ešte horšie, lebo okrem šiat a kozmetiky sme potrebovali zvlášť kufor na „lekárničku-pre každý prípad“ 

 

 

 

leto4Dnes sa chcem s vami podeliť o skúsenosti našej rodiny, ako sa nám podarilo zredukovať „balík“  na pohodlnú taštičku.

Musím spomenúť konkrétne produkty, lebo vďaka nim sa nám podaril tento husársky kúsok.

Ak poznáte iné značky a rovnako účinné, samozrejme používajte tie.

.

Poďme na to!

V predstihu si urobte zoznam a v prvom rade napíšte a zabezpečte lieky, ktoré pravidelne užívate a potrebujete si nechať predpísať lekárom!

Na čo treba ešte myslieť (pomocný zoznam):

 • ochrana pred slniečkom, spálená a  vysušená koža, alergia na slniečko, pupence, herpes…
 • drobné poranenia kože, odreniny, prostriedok na dezinfekciu rany
 • tabletky alebo sirupy proti teplote (antpyretiká) a bolesti (analgetiká)…mnohí berú aj antibiotika, vôbec nechápem ako sa k nim dostanú, keďže sú na predpis
 • kvapky do očí
 • kvapky do uší
 • kvapky do nosa
 • antihistaminiká, silný alergici napríklad pero s epinefrínom
 • podráždená pokožka pri štipnutí komárom, včelou, kliešťom, pri popŕhlení medúzou
 • repelenty
 • antibakteriálny gél na dezinfekciu rúk
 • cestovná nevoľnosť, tráviace problémy, zvracanie, hnačky, pálenie záhy
 • aktivne uhlie, probiotiká
 • leukoplast a náplaste, obväz, nožničky

Ak rozmýšľate cez klasické, v lekárňach dostupné prostriedky, tak skoro na každý jeden horeuvedený problém budete potrebovať osobitný produkt. Ak by ste si to všetko zaobstarali, mali by ste plný kufor a takmer prázdnu peňaženku.

A teraz prichádza prekvapenie…

… z chémie berieme iba bežne dostupný paracetamol, ktorý poslúži, ak by nás prekvapili nečakane vysoké teploty alebo neznesiteľná bolesť. Vymaž, vymaž…

Zvyšok tvoria prírodné, univerzálne a účinné produkty na báze aloe vera.

Týchto osvedčených pomocníkov poznajú aj moji priatelia a zákazníci a mnohí môžu potvrdiť, že naozaj skvalitňujú zážitok z dovolenky 🙂

Moja mini prírodná lekárnička (nielen) na leto vyzerá takto:

leto3

 • Aloe First (80% aloe) je univerzálny sprej prvej pomoci. Používame na pokožku aj sliznicu. Od hlavy až po päty. Napríklad na podráždenie od slnka, na popáleniny, odreniny, štípance, nádchu, kašeľ, podráždené oči, uši, bolestivé zuby a dokonca aj na čistenie pleti…obsahuje aloe vera, 11 byliniek a propolis. Ak by bol niekto alergický na bylinky, ktoré obsahuje, plne ho nahradí Aloe Activator.
 • Aloe Activator (99% aloe) okrem hore uvedených problémov používame aj pri teplotách, žalúdočných kŕčoch, zmierňuje hnačky, zvracanie…stačí pár kvapiek do pohára s vodou.
 • Na dovolenke nesmie chýbať spoľahlivý opaľovací prípravok Aloe Sunscreen 30. Tento prípravok (vhodný pre celú rodinu) mám rada preto, lebo vďaka aloe vera (viac ako 30%) hlboko preniká do pokožky, hydratuje a nezmyje sa ani vo vode.
 • Ak by som si mala zvoliť jeden univerzálny krém pre celú rodinu, na tvár a na celé telo, tak by to bol krém Aloe Lotion (66% aloe). ľahko sa vstrebáva, hydratuje, zvláčňuje a upokojuje podraždenú pokožku. Okrem aloe vera obsahuje jojobový olej a vitamín E.
 • Tak isto nesmie chýbať fantastické Aloe Liquid SOAP (27% aloe) na tvár a celé telo (jemné aj pre bábätká, aj na intímne miesta), vhodné aj na vlasy v prípade, že máme málo miesta a šampón necháme doma. A samozrejme poslúži aj na vypratie prádla.
 • Propolisové tabletky alebo cesnakové tobolky ako prírodné antibiotikum v prípade, že by nás prekvapila choroba, infekcia, zápal…Každý z nás je jedinečný, samozrejme nepodceňujeme choroby a v prípade potreby vyhľadáme lekársku pomoc aj v zahraničí. Nám spomínane propolisové tabletky zabrali napríklad aj pri hnisavej angíne.

Z osobnej hygieny ako základ: zubná pasta, sprchovací gél a šampón, pleťový a telový krém

Tohto roku do zoznamu pribudne aj nové cestovné balenie obľúbených produktov TRAVEL KIT:  Aloe Moisturizing Lotion (50 ml), Aloe Bath Gelee (50 ml), Forever Bright Toothgel (30 g), Aloe-Jojoba Shampoo (50 ml), Aloe-Jojoba Conditioning Rinse (50 ml)

Travel Kit

 

Ak idete do exotických krajín alebo ste náchylnejší na tráviace problémy potom ešte odporúčam  Probiotika (črevne problémy, hnačka, zápcha) a cestovne balenie Aloe 2GO (na všetko 🙂 …viac o tomto produkte napíšem inokedy)

V prípade choroby alebo komplikácii sa samozrejme poraďte s lekárom! 

Prajem krásnu dovolenku ♥

Ak som na niečo zabudla, napíšte mi. Ak sa vám článok páči, potešíte ma lajkom 🙂

V textoch a videách nájdete odkazy na výživové doplnky a kozmetické prípravky od spoločnosti Forever, ktoré sú vysokokvalitné a naša rodina ich používa viac ako 15 rokov.

Ak chcete vedieť, ako ich mať výhodnejšie, kliknite na odkaz: Chcem vedieť viac

Chcem vedieť viac