Keď rozprávam známym o svojich skúsenostiach s aloe vera, často krát vidím údiv v ich očiach. Ako môže pomáhať jedna rastlina pri toľkých problémoch?

Kým v minulosti túto rastlinku nazývali zázračnou, dnes už nie je tajomstvom, že šťava (gél) a aj prípravky z aloe vera sú účinné vďaka bohatému koktailu výživných látok.

Účinok zložiek sa násobí (synergický efekt) a je oveľa väčší, aký by bol pri pôsobení jednotlivých zložiek.

Lignín: zabezpečuje jedinečnú penetračnú schopnosť aloe.

Saponíny: mydlovité  látky, ktoré majú čistiace a antiseptické vlastnosti. Vďaka saponínom je aloe ideálnym podporným prostriedkom pri detoxikácii.

Antrachinóny: majú analgetické, antibakteriálne, protiplesňove a virucídne účinky. Nápojom dodávajú horkú chuť a žltkastú farbu.

Vitamíny a minerály: aloe vera obsahuje asi 30 vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Je jednou  mála rastlín, ktoré obsahujú aj B12.

Aminokyseliny: Ľudské telo potrebuje 22 aminokyselín – stavebných prvkov proteínov. Aloe Vera Gél pritom poskytuje 20 z nich. Čo je však dôležitejšie, poskytuje sedem z ôsmich esenciálnych aminokyselín, ktoré si telo samo nedokáže vytvoriť a ktoré musia byť dodané vo forme konzumácie jedla.

Enzýmy: lipázy a proteázy, pomáhajú rozkladať potravu a podporujú trávenie.

Cukry: v aloe sú obsiahnuté buď ako monosacharidy alebo polysacharidy. Jedinečný acemanan má protivírusový a imunomodulačný účinok.

Steroly: majú protizápalové účinky.

Vďaka bohatému zloženiu zabezpečuje dennu dávku vitamínov, minerálov, aminokyselín a ďalších živín

Podporuje zdravé trávenie

Tíši bolesť

Obnovuje kolagén a elastín

Posilňuje a harmonizuje imunitu

Regeneruje bunky

Aloe pôsobí hlavne :

Na vrstvu buniek (epitel), ktoré tvoria najväčší orgán nášho tela – kožu a steny všetkých vnútorných dutín – sliznice. (napr. povrch žalúdka, čriev, dýchacích trubíc, pohlavné ústrojenstvo…)

Na imunitný systém. Aloe obsahuje tzv. imunomodulátory, ktoré podporujú a vyrovnávajú funkcie imunitného systému tak v prípade zníženej, ako aj zvýšenej aktivity. Stáva sa lepšie naladeným a lepšie chráni organizmus pred škodlivými vplyvmi.

V bežnej medicíne vyššie uvedené účinky môžu byť dosiahnuté pomocou jedného, alebo viac druhov liečiv. Pri vyššej koncentrácii vie aloe vera poskytnúť rovnakú pomoc, ale bez nežiadúcich vedľajších účinkov.

A preto na našom stole nemôže chýbať šťava z  aloe vera  🙂 

Pozrite si zaujímavé video o tejto zázračnej rastlinke. Na konci reportáže pán doktor Pásztor zdôrazňuje, že na vnútorné používanie je nutné mať kvalitné a certifikované aloe.

V textoch a videách nájdete odkazy na výživové doplnky a kozmetické prípravky od spoločnosti Forever, ktoré sú vysokokvalitné a naša rodina ich používa viac ako 15 rokov. Ak chcete vedieť, ako ich mať výhodnejšie, kliknite na odkaz: Chcem vedieť viac

Chcem vedieť viac