Blahodarné účinky aloe vera poznám a využívam už niekoľko  rokov. Dokonca rastlinky pestujem 🙂

Takto na jeseň, keď dávam rastlinky prezimovať, pripravujem z listov likér. Používam recept, ktorý sa mi dostal do rúk ako elixír podľa ruského liečiteľa,  doktora Savinského. Úspešne používal aloe pri liečbe rôznych ochorení. Pekné výsledky mal aj pri liečbe onkologických pacientov. Podobný recept z aloe vera pre liečbu rakoviny odporúča aj brazílsky mních Romano Zago.

Treba si uvedomiť, že rastlinka z kvetináča nikdy nebude mať tie živiny, ako rastlina pestovaná na plantážach za ekologických podmienok.

Ale keďže mám doma stále viac a viac rastliniek, aj tento rok som sa dala na prípravu elixíru podľa nasledujúceho postupu:

Pred spracovaním rastliny niekoľko dní nepolievame, aby živiny boli v koncentrovanej forme. Najviac živín obsahuje rastlina stará 4 až 6 rokov.

300 g čer20151011_165936stvej aloe pomelieme spolu so šupkou ( takto je v pôvodnom recepte). Ja som použila viac dužiny (šupku som odstránila filetovaním) a prihodila som do zmesi pár celých listov. Všetko som premixovala ponorným mixérom.

500g včelieho medu

700 ml prírodného vína z červeného hrozna

200 ml konzumného liehu  ( alebo kvalitnej domácej pálenky)

V niektorom recepte som našla aj 500 g čakanky.

Jednotlivé zložky sa zmiešajú, zmes sa naleje do fľaše a uloží sa to na tmavé (fľašu som obalila alobalom), chladné miesto (nie do chladničky)  na 7 dní. Potom sa zmes precedí a plní sa do fliaš, ktoré držíme v chladničke.

Ako používať pri zdravotnom probléme:

5 dní 3x denne 1 čajovú lyžičku dve hodiny pred jedlom.aloe PicMonkey Collage

ďalšie dní 3x denne  1 polievkovú lyžicu pred jedlom

Ako pijeme my doma? 

Na liečebné účely používame stabilizovanú čistú šťavu z plantáži. Kupujeme od najväčšieho a najspoľahlivejšieho pestovateľa, od firmy Forever.

Tento môj chutný a liečivý elixír pijeme, keď chceme potešiť aj chuťove bunky 🙂

Pozrite si video o tom, čo všetko dokáže táto rastlina: