AT-Ease-Model-LEsenciálne oleje (silice) sú aromatické esencie,  získavané z rôznych častí rastlín: kvetov, výhonkov, ovocia, šupiek, kôry, koreňov, stoniek. Sú darom prírody a ľudstvo si ich váži už od staroveku. Aromaterapia doslovne znamená liečenie prostredníctvom vôní a je jedným z odvetví fytoterapie.

Ešte prednedávnom som esencie používala iba na prevoňanie priestoru. No vôňa ukrytá vo fľaštičke dokáže toho neuveriteľne viac. Príroda nám ponúka esencie, ktoré môžu okamžite zmierniť fyzické symptómy a súčasne budú pôsobiť aj na emočnú a mentálnu rovinu.  V esenciách sú obsiahnuté všetky charakteristické vlastnosti rastliny a ich terapeutický účinok prebieha na vyšších (jemnejších) úrovniach, než účinok ľubovoľnej časti rastliny.

Ak je náš organizmus rozladený, vhodná esencia vie obnoviť správnu energetickú rovnováhu.

Esenciálne oleje sú prírodné organické látky. Majú jedinečné zloženie a vlastnosti rastliny, z ktorej pochádzajú. Sú zmesou stoviek aktívnych molekúl. Toto udeľuje éterickým olejom koncentráciu, rôznorodosť a už v jednej kvapke sa  ukrýva výnimočná energetická sila. Pri zmesiach túto silu vieme ešte násobiť.

Do krvného obehu sa dostávajú dvoma spôsobmi.

Cez dýchacie ústrojenstvo, alebo cez pokožku. Pri inhalácii sa vôňa najskôr dostane do nosa, odtiaľ putuje do krvného obehu a potom priamo k orgánom a centrálnej nervovej sústave. Preto vieme riešiť fyzickú a zároveň emociálnu príčinu problému.

Iba kvalitné silice sú vhodné na terapeutické účely.

Nezabúdajme, že syntetické esencie sú veľmi škodlivé! Dnešný priemysel dokáže vyrobiť i lacné chemické náhrady, ktoré čuchom nedokážeme rozoznať. Iba kvalitné silice sú vhodné na terapeutické účely!!!

My doma používame Forever essential oils, kde máme istotu najvyššej kvality. Veď účinok závisí od zloženia, zloženie od kvality prostredia pri pestovaní (od minerálneho obsahu pôdy, od klímy…), od kvality spracovania (proces destilácie vodnou parou, lisovanie za studena) a od ďalších faktorov.

Kým éterické oleje sú získavané z rôznych častí rastlín, nie je možné ich zameniť za oleje rastlinné. Rastlinné oleje sa extrahujú z orechov, semien a zrniek. Oproti esenciálnym olejom sú hustejšie, mastnejšie, používajú sa ako nosné oleje práve v kombinácii s éterickými olejmi.trio

Najzákladnejšie oleje, ktoré môžeme používať sú Citrón, Mäta a Levanduľa.

Citrón: stáročia sa používa na dezinfekciu, čistenie a osvieženie oblečenia. Vie povzbudiť a dodať energiu.

Mäta: osviežuje a je vynikajúca proti bolestiam hlavy. Naneste si ju na spánky a čelo a užite si úľavu bez vedľajších účinkov.

Levanduľa je veľmi upokojujúca a proti stresová. Pomáha pri popáleninách, rankách a rôznych kožných problémoch.

Aká je vaša esencia? Nebojte sa experimentovať! Ak esencie budete užívať po kvapkách, budú vám dobrým pomocníkom a prinesú veľa radosti. Používajte pomocou aromalampy, zvlhčovačov, rozprašovačov, pomocou masáži, kúpeľov a zábalov.

Nájdite esenciu svojho života ešte dnes  🙂