Máte pocit, že ste urobili všetko pre zdravie vašej rodiny a predsa sú vaše deti často choré, soplia, kašlú a majú alergie? Áno, poznám ako sa cítite. Poznám ten strach. Bolo to už síce dávnejšie, ale si to presne pamätám. Neustály boj, skúšanie možného a nemožného.

Prečo sú moje deti chorľavé?

    Od samého začiatku mi záležalo na tom, čo sa ocitne na tanieri mojich detí. Dokonca som kojila dlho a neponáhľala som sa s dokrmovaním. Moje deti bez problémov pili čistú vodu, jedli ovocie a zeleninu, chutili im zdravé jedlá. Ak ochoreli, urobila som im cibuľový sirup, cesnak s medom a bylinkový čajík. Snažila som sa vyhnúť chemickým liekom.  Detská lekárka to vedela a snažila sa nám nepredpisovať antibiotiká.  Napriek tomu sme sa im nevyhli a bolo obdobie, keď museli brať skoro každý druhý mesiac. Bol to začarovaný kruh.
Kedysi som neuznávala výživové doplnky a brala som ich ako niečo umelé a nepotrebné.
Až keď situácia bola neúnosná a synovi sa potvrdila alergia, nechali sme si poradiť. Dozvedela som sa, že nie všetky doplnky výživy sú umelé. Že existujú kvalitné, na prírodnej báze a že obsahujú väčšiu koncentráciu účinnej látky, ako keď uvarím čajík  alebo ak deti zjedia kus ovocia.

Začala som študovať.

Čítala som knihy, googlila, radila som sa s podobne zmýšľajúcimi mamičkami,  navštívila som aj odborné lekárske prednášky a pochopila som, že sa nemusíme bezradne prizerať – mnoho vecí vieme ovplyvniť. Odborníci sa zhodnú na tom, že náš životný štýl vo veľkej miere ovplyvňuje naše zdravie (takmer 70%  máme v našich rukách). Dbajme o to, aby mali naše deti dostatok spánku, pohybu a správne dýchali. Naša rodina nie je športovo založená, ale môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti, že v čase, keď môj syn ráno cvičil a zhlboka dýchal, alergia sa mu doslova stratila. K zdravému životnému štýlu patrí aj duševna hygiena a zdravé vzťahy. V našom tele sa cítime dobre alebo zle.  Deti to ešte nevedia pomenovať ale vidíme to na ich správaní. Ranné neprirodzené vstávanie, zhon, kolektív (kde sa vždy nájde bacilonosič) a strava, nad ktorou nemáme kontrolu. A čudujeme sa, keď prichádzajú varovania cez chorobu?
Naše potraviny neobsahujú toľko živín ako kedysi. Aj keď navonok žijeme v hojnosti, naše bunky hladujú. Zdravé telo a silný organizmus potrebuje kvalitné jedlo plné živín a enzýmov.
My mamičky (babičky…no dobre, aj oteckovia) vieme vplývať na zdravie našej rodiny predovšetkým cez kvalitnú stravu. Pod kvalitnou stravou mam na mysli jedlá, pripravené z kvalitných surovín bez chémie. Už s tými najmenšími môžeme čítať etikety so zložením. A takto aj my si uvedomíme, čo dávame na stôl. Malá ukážka:
  • Jablko (čerstvé ovocie)
  • 100% šťava z čerstvo lisovaných jabĺk (šťava)
  • Vyrobené z koncentrátu jablkovej šťavy (džús)
  • voda, jablčná šťava z koncentrátu, fruktózovo-glukózový sirup, cukor, prírodná aróma, kyselina: kyselina citrónová, farbivo: amoniak-sulfitový karamel  (Detský ovocný nápoj)
  • Jablkový pretlak 80% hm., Pitná voda, Cukor, Kukuričný škrob, Bio celozrnná ryžová múka, Regulátor kyslosti: kyselina citrónová, Vitamín C, Môže obsahovať glutén (dojčenecka výživa)
  • Pečivo [pšeničná múka (35%), cukor, rastlinné oleje: palmový olej, slnečnicový olej; pitná voda, sirup z invertného cukru, dexróza, vajcia, sušená srvátka, jačmenný sladový extrakt, mletá škorica (0,1%), jedlá soľ, kypriace látky: uhličitany amónné, uhličitany sodné; emulgátory: sójový lecitín, mono- a diglyceridy mastných kyselín; arómy], Jablková náplň 30 % (cukor, pitná voda, jablko 18%, glukózový sirup, zahusťovadlo: pektíny; regulátor kyslosti: kyselina citrónová)  (pečivo s jablkovou plnkou)
Ak môžeme, tak sa vyhýbajme polotovarom. A jedzme zložky, ktorým rozumieme 🙂
Naše bunky vedia správne fungovať iba ak majú tie správne živiny. A platí to aj pri doplnkoch výživy. Nekupujte umelé! Tie organizmus zaťažujú. Dnes už existujú také technológie, ktoré zachovajú živiny z ovocia a zeleniny vo využiteľnej forme. Ak naše deti jedia málo tepelne nespracovanej zeleniny a ovocia, jednoducho musíme suplementovať (dopĺňať)

My sme si vybrali…

Našla som kvalitný a účinný multivitamín pre deti. Má super zloženie, prírodnú chuť a dobrú cenu. Pri pravidelnom užívaní som zistila, že deti sú menej chorľavé a keď choroba prepukla, oveľa ľahšie ju zvládali. Áno, videla som rozdiel. K detskej lekárke už pár rôčkov chodíme len na preventívne prehliadky. Na základe vlastnej skúsenosti radím rodičom, aby si starostlivo vyberali doplnky pre deti. Na kvalite záleží!

Ak si chcete o multivitamíne KIDS prečítať viac, tak kliknite tu:

button (3)
Učte svoje deti od malička, aby vedeli odkiaľ to jedlo pochádza a čo obsahuje. Nič sa nestane, ak si občas dajú niečo nezdravé. Ale nech chápu, že reklamy a lákavé obaly občas klamú.

Zaujímate sa o produkty pre zdravie a krasu?

Pozývam vás do môjho obchodíka.

Máte pre mňa tip na tému alebo poznáte zaujímavú osobnosť  v oblasti zdravia a krásy?

Píšte  na:

info/zavinac/beatazahumenska.sk alebo ma kontaktujte cez sociálne siete