Každá zdravá žena túži byť matkou, túži dať život bábätku. Ten život sa ale nezačína pôrodom.

správna výživa bábätka v brušku je rozhodujúca pre jeho zdravie a intelektuálny vývoj.

tehu1Na tehotenstvo je potrebné sa pripraviť a to u oboch rodičov pár mesiacov dopredu. Touto prípravou sa vieme vyhnúť väčšine problémov pred a počas tehotenstva. Ak nie je zabezpečené vhodné „ prostredie“ pre nový život, organizmus ženy sa môže brániť až do takej miery, že nepripustí tehotenstvo.

Minule som sa rozprávala s jedným gynekológom a aj on mi potvrdil, že čoraz viac párov má problémy. A že už dávno nestretol muža s normálnym spermiogramom. Preto pri problémoch s otehotnením musia ísť na vyšetrenie obaja.

Mnohokrát sú páry z gynekologického hľadiska v poriadku a predsa k tehotenstvu nedôjde.

Prečítajte si rozhovor s charizmatickou Monikou, ktorá pomáha ženám  pri funkčnej sterilite cvičením.

Rozhovor s ňou si prečítate =>> TU

Ale vráťme sa k výžive.


Úprava stravy, prípadná detoxikácia, doplnenie chýbajúcich živín je v dnešnej dobe priam nevyhnutnosťou.  Viac o zdravej strave sa môžete dočítať  v Ebooku.

button (4)


Telo je zanesené škodlivinami, zvyškami liekov, častá je hormonálna nerovnováha, zápaly, infekčné ložiská, chýbajú vitamíny, minerály…

Mne a mojím známym sa najviac osvedčila z doplnkov výživy šťava z aloe vera obohatená brusinkami. Okrem toho, že detoxikuje, dodá aj potrebné živiny. V kombinácii s brusinkami je ideálnym pomocníkom pre reprodukčne orgány a močové cesty.

Tehuľky a kojace mamičky sa ma často pýtajú, či môžu aloe vera. Ak mamička užívala aloe vera pred počatím (a detoxikácia už prebehla), potom  môže pokračovať  a bez obáv využívať blahodarné účinky tejto rastlinky na imunitu a podporu gravidity. Ak aloe neužívala, doporučujem počkať na ukončenie dojčenia!

=>> Aloe Berry Nectar

Snažilky, tehuľky a kojace mamičky sú presvedčené, že sa stravujú dobre, ale prieskumy ukazujú niečo iné.

Počas tehotenstva platí: dvakrát dobre namiesto dvakrát veľa!

Energetická spotreba, čiže spotreba kalórií, sa počas tehotenstva pohybuje len cca. 20 % nad spotrebou v „normálnom“ prípade. Nie je dôvod na prejedanie sa a priberanie! Spotreba minerálov, stopových prvkov a vitamínov je však silne zvýšená!!! Nezabúdajte, že základ je vždy vyvážená a kvalitná strava. Napriek tomu sa  nie vždy  darí pokryť zvýšené nároky na všetky vitamíny a minerály len stravou. Preto je vhodné mať poruke kvalitné prírodné doplnky výživy.

Neuveriteľnou rýchlosťou a  podľa vopred daného scenára sa vyvíja malý človiečik.

Počas prvých dvoch mesiacov sa vytvárajú orgány dieťaťa a správna výživa mamičky zásadným spôsobom ovplyvňuje nielen priebeh tehotenstva ale aj zdravotný stav bábätka.

Pozrime sa a na to, aké doplnky výživy nám môžu byť nápomocné:

Kyselina listová sa  doporučuje užívať už pred tehotenstvom. Práve začiatok je veľmi citlivým obdobím pre vývoj dieťatka. Totiž v prvých týždňoch tehotenstva sa vytvárajú  zárodky nervovej sústavy plodu. Jej nedostatok môže viesť k vrodeným vývojovým poruchám ale aj k spomalenému vývinu plodu či k predčasnému pôrodu. Ak ju neviete zabezpečiť bežnou stravou a konzumujete málo zelenej listovej zeleniny, môžete si dopriať extra dávku kyseliny listovej vo forme suplementu.

=>> B12+Kyselina listová

Doplnenie živín, vlákniny a na potlačenie rannej nevoľnosti – zelené výhonky ( jačmeň, pšenica, lucerna):. Bežným javom v prvom trimestri je ranná nevoľnosť. Jedzte častejšie v malých množstvách. Vyhýbajte sa kyselinotvorným jedlám a dodržujte pitný režim. Je potrebné tiež dbať na dostatočný príjem vlákniny, ktorá je dôležitá predovšetkým pre správnu funkciu čriev a dobré trávenie. Pomáha redukovať nepríjemnosti ako je zápcha, ktorá sa vyskytuje v tehotenstve veľmi často.

=>> Fields of Greens

Mimoriadne dôležité v prvom trimestri, ale aj počas celého tehotenstva pre intelektuálny vývoj dieťaťa, tvorbu šedej mozgovej hmoty, cievneho systému, zásobovanie placenty krvou je doplnenie nenasýtených mastných kyselín. Podľa prieskumov  tehotné a dojčiace ženy bežnou stravou konzumujú iba asi 25 %  odporúčanej dávky.  Preto nezabudnite na  nenasýtené mastné kyseliny aj vo forme  výživového doplnku. Budúcej mamičke prinášajú úľavu aj pri takých problémoch ako tehotenský vysoký tlak, hemoroidy, ťažké nohy, bolesti hlavy.

=>> Arctic Sea

Doplnenie vitamínov a minerálov je dôležité zabezpečiť čerstvou zeleninou a ovocím. No nie stále máme prístup ku kvalitným potravinám. Nové technológie spracovania nám umožňujú dehydrovať a rýchlo usušiť čerstvú zeleninu  a ovocie. Za vyzdvihnutie  určite stojí patentovaná zmes ovocia a zeleniny.

=>>Daily

Pri hormonálnej nerovnováhe alebo neplodnosti sa nám osvedčila materská kašička.

=>>Royal Jelly

Dojčenie je prtehu5irodzený spôsob výživy bábätiek po príchode na svet. Ak sa dojčenie úspešne naštartovalo, nie je potrebné bábätka dokrmovať. Mamičky by mali naďalej dbať o vyváženú stravu a zvýšený prísun živín ( vitamínov, minerálov…)  a tak zabezpečiť zdravie sebe aj svojmu bábätku. Zvýšenú potrebu minerálov vrátane stopových prvkov pri dojčení môžeme doplniť kvalitným multiminerálom.

=>>Nature-Min


Ak sa chcete podeliť o vaše skúsenosti alebo máte otázky, kontaktujte ma. 


V textoch a videách nájdete odkazy na výživové doplnky a kozmetické prípravky od spoločnosti Forever, ktoré sú vysokokvalitné a naša rodina ich používa viac ako 18 rokov.