Šok, ktorý nasleduje po verdikte lekára: „máte rakovinu“ paralyzuje pacienta aj rodinu.

Kladieme si otázky: „Prečo ja, prečo naši milovaní?“  „Čo budeme robiť?“

Pustíme sa do vyhľadávania, celá rodina googli, hľadáme a nachádzame zaručené liečebné metódy a zázračne bylinky z pralesa. Internet je plný informácií a sme zmätení. Človek má v hlave veľký chaos, skúša všetko možné a nič poriadne.

Netreba však skúšať, ale pustiť sa do boja na viacerých frontoch.

Na vypuknutie a liečbu choroby má vplyv kombinácia rôznych faktorov: celková  životospráva, kvalita spánku, vzduch ktorý dýchame, pohyb, žiarenia okolo nás, naša viera, prostredie a celkový postoj pacienta (a jeho blízkych).

Onkologické ochorenia však majú základ v nesprávnej výžive. A tu vieme aj najľahšie zasiahnuť. To je oblasť, kde vieme najviac vplývať.

Tento článok je iba základ, ale všetko čo v ňom čítate je nesmierne dôležité si osvojiť!

Imunitný systém (IS)

IS nám pomáha v prevencii ale aj pri liečbe onkologických problémov. Či sa pacient rozhodne pre operáciu, chemoterapiu alebo rádioterapiu, imunitný systém bude ten, ktorý bojuje s rakovinovými bunkami a zároveň eliminuje škodlivé účinky klasickej liečby.

Preto na prvom mieste musí byť posilnenie imunity! Biele krvinky sú naši bojovníci, ktorí potrebujú:

 • zinok (tekvicové semeno, obilniny a celozrnné výrobky, strukoviny)
 • selén (paraorechy, cesnak, cibuľa, obilniny a celozrnné výrobky)
 • železo (šošovica a iné strukoviny, orechy, sušené ovocie, ľanové semeno)
 • meď (strukoviny, orechy, semená)
 • horčík (strukoviny, orechy, ovocie, zelenina)
 • vitamín B (obilniny a celozrnné výrobky, strukoviny, orechy, semená, zelenina, ovocie)
 • vitamín C (ovocie, zelenina)
 • vitamín D (slnečné žiarenie, potraviny obohatené o tento vitamín, kvapky alebo tabletky )
 • vitamín E (orechy, olejnaté semená)
 • vitamín A a karotenoidy (žlté, zelené a oranžové druhy ovocia a zeleniny)
 • aminokyseliny arginín a glutamín (hrach, sója, šošovica, fazule)
 • beta-glukany (hliva ustricovitá, huby shitake, maitake , ovsené vločky, naturálna ryža)

Odporúčam Immublend -špeciálne vyvinutý na posilnenie imunity.

Probioticke baktérie:

Približne 70% nášho imunitného systému sa nachádza práve v čreve. Užitočné baktérie (tzv. probiotiká) priaznivo ovplyvňujú rovnováhu črevnej flóry, zabraňujú množeniu sa škodlivých baktérií, zlepšujú trávenie, posilňujú imunitný systém a zlepšujú odolnosť voči infekciám.

Odporúčam Active Probiotic

Zázračné prípravky neexistujú! Ale existujú potraviny a potravinové doplnky, ktoré vedia telu dodať bojovníkov – to, čo pomáha.


A existujú potraviny, ktoré vyslovene škodia.
A žiaľ tých sú plné regály našich obchodov!

Začneme tým, čo škodí

Nad mäsom môžeme polemizovať či je zdravé alebo nezdravé. Teraz sa zamyslíme skôr nad tým, či mäso zo zvieraťa, ktoré bolo kŕmené GMO krmivom, nadopované hormónmi a liekmi, či je vhodné pre onkologického pacienta. A úplná katastrofa je klobása, údená šunka, saláma a všetky ostatné údeniny, párky, tlačenka, mäsové konzervy, vyprážaný rezeň, červené mäso a mäsové výrobky grilované alebo opekané na otvorenom ohni, hranolky, majonézový šalát, lacné keksy, dobošky a lacné čokolády, smotana, smotanový jogurt a smotanová zmrzlina, práškové polievky, farbené a sladené minerálky, lacné ovocné nápoje a nektáre, biely cukor a sladkosti, karamel, biela múka a všetky výrobky z nej (pečivo, chlieb, cestoviny, piškóty a pod.), dezerty a zákusky plnené krémami, biela ryža, alkohol, podozrivé a pokazené konzervy (aj ovocné kompóty, džemy, sirupy a sterilizovaná zelenina zasiahnuté plesňou!), pokazené potraviny alebo potraviny, ktoré neboli spoľahlivo uskladnené.

Bezodkladne čítať zloženie potravín, vyhýbať sa polotovarom, vyberať dôveryhodných dodávateľov potravín a doplnkov výživy.

Ak pacient doteraz konzumoval nezdravé potraviny – čo konzumoval!!! – čo najskôr podstúpiť detoxikáciu. Sú rôzne metódy a prípravky, nám sa osvedčilo aloe vera. Okrem toho, že sa tisícročia používa v ľudovom liečiteľstve, aj moderná veda potvrdzuje blahodarné účinky aloe.

Pôst– výborná metóda na prečistenie organizmu. Pri chorobe iba pod dohľadom odborníka!


A teraz sa pozrime na to, čo jesť:

onko2

Našich bojovníkov získame zo stravy, ktorá je bohatá na živiny. Dôležité sú všetky vitamíny, minerály, stopové prvky a hlavne antioxidanty (A,C,E, Selén). Dôležité sú enzýmy, ktoré sú hlavne v surovej, neupravenej strave! Dôležité sú rôzne fytonutrienty, ktoré dodávajú rastlinám charakteristickú vôňu a farbu. Fytonutrienty chránia rastliny, listy a plody pred účinkami oxidácie, pred škodcami a poveternostnými vplyvmi, UV žiarením. A vedia ochrániť aj nás!

Kde nájdeme tieto živiny?
 • Zelenina, listová zelenina a ovocie čo najčastejšie a hlavne v surovej forme: šaláty, šťavy-doma odšťavené, smoothie…Vylúčenie tuhej stravy a pitie štiav je veľmi prospešné. Vyžaduje však hlbšie vedomosti a dohľad odborníka.
 • Bylinky a koreniny: prečítajte si môj článok => tu
 • Semiačka: vlašské orechy, lieskovce, slnečnicove semiačka, ľanové a sezamové, chia…
 • Zdravé tuky: olivový olej, tekvicový olej, ľanový, makový, kokosový olej…

Na badatel.net som našla zaujímavú tabuľku, môžete si obojstranne vytlačiť a vyrobiť knižku (ťahák) => tu

 • Pečivo: konzumovať iba celozrne, kvaliné pečivo a cestoviny. Čítať zloženie (aby chlebík bol bez ečiek!!!) – tmavý neznamená zdravý. Recept na domáci chlieb => tu
Koľko toho prijať?

Denné dávky potrebných živín, ktoré uvádza literatúra sa líšia. Ale sú to odporúčania pre zdravého človeka. Chorý potrebuje tých bojovníkov viac. Oveľa viac!

Ak potrebujeme stravu dopĺňať, tak čím?

Je mnoho firiem na našom trhu, ktoré ponúkajú výživové doplnky. Vyberajte si spoľahlivého výrobcu a dodávateľa.

Moje odporúčanie:

Aloe Vera – detoxikuje, dodá potrebné živiny, enzýmy, zlepšuje imunitu, regeneruje bunky zničené terapiou.

Pomesteen – šťava z tmavého ovocia plná antioxidantov

Daily       – multivitamín plný zeleniny a ovocia

Ako dlho?

Správne stravovacie zásady je potrebné dodržiavať celoživotne! Doplnky výživy užívať vo zvýšenom dávkovaní počas celej liečby.


Táto problematika je zložitá, preto sledujte môj blog aj naďalej alebo požiadajte o vstup do privátnej Facebook skupiny.

Ak by ste mali otázky alebo záujem o spomínané doplnky so zľavou, napíšte mi.

V textoch a videách nájdete odkazy na výživové doplnky a kozmetické prípravky od spoločnosti Forever, ktoré sú vysokokvalitné a naša rodina ich používa viac ako 20 rokov.

Ak chcete vedieť, ako ich mať výhodnejšie, kliknite na odkaz: Chcem vedieť viac

Chcem vedieť viac


Ak sa vám článok páčil, ak by mohol zaujímať aj vašich priateľov, nezabudnite zdieľať  🙂