Pre mnohých súčasť ich životného štýlu, pre iných zase nadštandard. Ak si myslíte, že wellness je iba drahá zábavka pre vyššiu vrstvu ľudí, čítajte ďalej.

Wellness neznamená iba luxusný hotel so saunami, vírivkami a s masážami. Pod týmto pojmom sa skrýva oveľa viac. Wellness je akýsi životný postoj.

Je to životný štýl, ktorý vedie k harmónii tela, ducha a mysle. Súhrn toho, ako sa stravujeme, ako sa hýbeme, ako myslíme, ako spíme a ako sa regenerujeme.

A k takýmto regeneračným procedúram patria napríklad saunovanie a masáže. Kto a ako často si tieto procedúry dopraje, naozaj závisí od peňaženky…ale poďme pekne po poriadku.

Wellness pobyty:

one1Nám s manželom nechýbajú zahranične dovolenky pri mori ale radšej si doprajeme pobyt vo wellness hoteli a prechádzku po krásnej Slovenskej prírode.  Keďže obaja pracujeme z domu, radi chodíme cez týždeň, keď je v hoteloch menenej hosti. Milujem veľké prázdne bazény a sauny len pre nás dvoch. Je to výborná vec na odpútanie sa od každodennej rutiny, nikde sa neponáhľať, nič nemusieť, byť jeden pre druhého …vrele odporúčam.

Wellness v mieste bydliska:

Ak si z časového alebo finančného hľadiska nemôžete dovoliť viacdenný pobyt, tak výbornou alternatívou je wellness centrum v mieste bydliska, kde si môžete dopriať (niekoľko) hodinový pobyt alebo masáže podľa výberu. Ja som takýto privátny wellness objavila u nás v Košiciach. Vo Wellness One  wellnessone.sk  sa aj obyčajný deň premenní na výnimočný. Prostredie je atraktívne a personál je milý. Rozhodne odporúčam!

Saunovanie vás psychicky uvoľní, vyplaví hormóny šťastia, zvýši obranyschopnosť. Striedanie horúčavy a ochladenia organizmu vedie k prekrveniu ciev. Pri saunovaní sa otvárajú kožné póry a telo sa tak zbavuje jedovatých látok.

Čo sa týka masáži, vyskúšala som už rôzne. Klasickú, reflexnú, mäkké techniky, ručnú lymfodrenáž, Shiatsu, medovú…každý si môže nájsť tu svoju obľúbenú.

Dobrá správa je, že dnes už nemusíme cestovať do exotických krajín, ak chceme zažiť napríklad tradičnú thajskú masáž. Dopriať si ju môžeme aj na Slovensku a to rovno od pravej Thajčanky.  Napríklad aj už v spomínanom Wellness One.

one

No nie je úžasná ta masérka?

Thajská masáž predstavuje jedinečný typ masírovania, pre ktoré je charakteristické naťahovanie tela a intenzívna bodová technika. Napomáha k celkovej hlbokej relaxácii, pôsobí uvoľňujúco a má pozitívne účinky proti napätiu, stresu a bolestiam hlavy. Pôsobí aj na duševnú vyrovnanosť a celkovú pohodu.

Wellness v pohodli domova:

A čo v prípade, že nič z horeuvedených si nemôžeme dovoliť? Ani vtedy nezúfame a wellness si pripravíme doma 🙂

V kúpeľni si zapálime sviečky a vaňu naplníme vodou.  Pridáme pár lyžíc morskej soli a par kvapiek esenciálneho oleja.

Je aj veľký výber kvalitných prísad do kúpeľa. Ja mám najradšej trio  Aroma Spa Collection, ktoré regeneruje nielen telo ale aj dušu.

Obsahuje relaxačnú kúpeľovú soľ, sprchový gél a masážnu emulziu. Tieto 3 kroky a zložky v prípravkoch sa navzájom dopĺňajú. Morská soľ, esenciálne oleje z levandule, bergamotu, cédrovej kôry  a citrónu, aloe vera, uhorka, mimóza…jednoducho to najlepšie z prírody dá krásnu bodku aj za náročným dňom.

V domácom prostredí sa môžeme pomasírovať sami (automasáž) alebo navzájom. Nebude to ako z rúk odborníka ale navodiť psychickú pohodu a uvoľnenie dokáže aj menej skúsený člen rodiny. Éterické oleje používane pri masážach musia byť rozriedene v základnom oleji a vyberáme esencie, ktoré sú príjemne obom. Techniku masáže volíme takú, ktorá je príjemná pre masírovaného.

Vedieť relaxovať ma veľký význam v dnešnej dobe zameranej na výkon.  Vedieť relaxovať a dobiť baterky znamená lepšie zvládať záťaž a podať lepšie výsledky v každej oblasti života.

Ako a kde relaxujete najradšej Vy? Budem rada, ak sa podelíte o vaše skúsenosti a tipy.