Krása mladých je pre vyvolených. Je darovaná.

Krása zrelých je pre každého. Ale musí byť zaslúžená.

Svoju krásu máme v rukách viac ako si myslíme. A nielen v rukách, ktoré držia šminky. Skutočným make-upom je naše vnútro.

Záleží aj na tom, ako myslíme a čo vyžarujeme. Naše nálady a emócie dodávajú našej tvári krásu alebo pravý opak.

fotoaloe2záleží na celkovom životnom štýle. Pitný režim, pohyb, spánok, prečistenie organizmu, správna výživa,  doplnenie chýbajúcich vitamínov, minerálov a ďalších živín …to všetko má vplyv.

A samozrejme záleží aj od samotnej starostlivosti o pokožku.

Už Nefertiti a Kleopatra, slávne krásky staroveku, nedali dopustiť na účinok blahodarne pôsobiaceho gélu z aloe vera. Liečive a kozmetické vlastnosti aloe sú uznávané aj dnes. V poslednom čase sa stala skutočne módnou substanciou. Chcete vedieť prečo?

Existuje mnoho liečivých rastlín ale ani jedna nepôsobí tak komplexne. Dnes už tajomstvo aloe vera poznáme.

Celé tajomstvo je v zložení. A tento koktail živín je skutočným elixírom krásy:

1.  tajomstvo: Čistenie

Keď sa aloe stretne s našou pokožkou, dochádza k veľkému upratovaniu. Vďaka aloe sa odumreté bunky odstraňujú rýchlejšie. To dáva pokožke sviežejší vzhľad a zaisťuje otvorené čisté pory.

2. tajomstvo: Penetrácia a výživa

Aloe obsahuje doležité živiny pre pokožku. O zložení aloe vera som už písala TU. Veľkou výzvou pre kozmetické firmy je dostať živiny do hlbších vrstiev. Toto nám prirodzeným spôsobom zabezpečuje lignín, ktorý je zaujímavou zložkou aloe vera.

3. tajomstvo: Regenerácia

Aloe sa používa už odpradávna na kožne poranenia, popáleniny a odreniny. Tie zložky, ktoré hoja poškodene tkanivo, tie iste zložky zdravé tkanivo omladzujú. Tajomstvom večnej mladosti je dobre fungujúca regenerácia tkaniva.

4. tajomstvo: Zvlhčovanie

Schopnosť pokožky udržať vodu je zárukou jej mladšieho vzhľadu. V aloe je viac zložiek, ktoré podporujú zvlhčovanie kože. Preto udržuje pokožku elastickú a hladkú.

5.tajomstvo: Adaptogénnosť

Prispôsobivosť je jednou z najúžasnejších vlastnosti aloe vera. Jedna rastlina, ktorá sa stará o celok. Už nemusíme riešiť, či je ten prípravok určený na aký typ pleti. Aloe sa prispôsobí a nadchne aj najnáročnejších užívateľov.

aloeÚčinok aloe vera a kozmetických produktov z aloe je vždy komplexný.

Súčasne čisti, vyživuje, zvlhčuje a regeneruje.

Pozor! Často aj v drahých baleniach kozmetiky je len par % aloe. Vždy majte na pamäti, že ak chcete dosiahnúť hore spomínane účinky, používajte čisté aloe vera alebo taký kozmeticky prípravok, ktorý obsahuje minimálne 30% čistej šťavy…a bez šupky, ktorá je dráždivá.

 Nezabudnite! Na prvom mieste MUSÍ byť aloe vera a nie aqua.


Ak chcete mať istotu, pri kozmetike hľadajte pečať kvality a kontrolujte zloženie.

Takým na 100% spoľahlivým prípravkom na pokožku a sliznicu je pre mňa želé z aloe vera- Gelly. 

Zaujímate sa o produkty pre zdravie a krasu?

Pozývam vás do môjho obchodíka.

Máte pre mňa tip na tému alebo poznáte zaujímavú osobnosť  v oblasti zdravia a krásy?

Píšte  na:

info/zavinac/beatazahumenska.sk alebo ma kontaktujte cez sociálne siete