Warning: Use of undefined constant minor - assumed 'minor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/8/9/8996cebc-6c36-4936-9688-9a69eedfa046/beatazahumenska.sk/web/wp-config.php on line 14
Brať či nebrať antibiotika

Dnes už nie je tajomstvom, že napriek moderným liekom a perfektným vyšetreniam súčasná medicína čoraz častejšie prehráva boj s chorobami.

Počuli ste už o super baktériách?

Nie, nie sú to postavičky z animovaných rozprávok. Sú to celkom bežné baktérie, s ktorými sa denne stretávame. Baktérie, ktoré posledné desaťročia zmutovali a nezaberajú na nich antibiotiká.

antibio2My sme mali to nešťastie v rodine, že nám takto odišla milovaná osoba…

Antimikrobiálna rezistencia je čoraz väčší problém verejného zdravotníctva v nemocniciach a spoločenských komunitách a zväčšuje sa takmer vo všetkých krajinách. WHO odhaduje, že iba v únii zomrie ročne asi 25 000 ľudí na komplikácie spôsobené odolnými baktériami.

Napríklad Escherichia coli alebo E coli je jedna z najčastejších baktérií v tráviacom trakte (v črevách) každého z nás.  E coli je zvyčajne neškodná baktéria, niekedy však môže zapríčiniť infekcie, najmä infekcie močových ciest. V posledných rokoch bol hlásený zvýšený výskyt infekcií v dôsledku E coli rezistentnej súčasne voči mnohým antibiotikám. V nemocniciach je riziko, že E coli sa z čreva môže dostať do krvi napríklad pri operáciách alebo pri podaní injekcie. Potom môže zapríčiniť rôzne infekcie, napríklad infekcie močových ciest, zápal pľúc, infekcie krvi a infekcie v mieste chirurgického zásahu.

Staphylococcus aureus je bežná baktéria prítomná na koži a slizniciach zdravých ľudí. Ak sa dostane do tela, niekedy môže spôsobiť infekcie. Zvyčajne spôsobuje kožné infekcie a infekcie rán, ale môže spôsobiť aj pľúcne infekcie, infekcie na v mieste chirurgického zásahu, infekcie krvi, srdca, kostí a iné invazívne infekcie. MRSA, ktorý sa vyskytuje v nemocniciach, je zvyčajne rezistentný voči mnohým ďalším antibiotikám.

Je načase  začať brať vážne túto situáciu!!!!

V prvom rade sa zamyslíme nad zistením, že štáty s nižšou mierou rezistencie majú aj nižšiu spotrebu antibiotík. A zamyslíme sa aj nad tým, že prečo farmaceutický priemysel a ani lekári nehovoria o tom, že v prírode nájdeme pomoc.

Čo môžeme robiť?

Prevencia: vyvážená strava, doplnenie chýbajúcich živín, prebiotiká a probiotiká, dostatok tekutín, pohyb, kvalitný spánok, eliminácia stresu, v prípade potreby posilnenie imunitného systému vhodnými prírodnými látkami.

Pri chorobe: striedmejšia strava, výťažky z liečivých bylín, včelie produkty, bylinkové čaje, odpočinok, inhalácia esenciálnych olejov.

Takže ak stav nie je akútny alebo život ohrozujúci, neberme antibiotiká a skúsme radšej liečbu starých mám alebo prírodne doplnky výživy. V tejto problematike nesieme zodpovednosť nie len za seba a našu rodinu, ale za celé ľudstvo.

Akých „bojovníkov“ nasadzujete  vy pri chorobe? Naša rodina používa Propolis v tabletkovej forme. Viac TU  >> PROPOLIS

Prírodné antibiotikum bez vedľajších účinkov je dobré mať vždy v domácej prírodnej lekárničke. A užívať okamžite pri prvých náznakoch choroby.

Ničí baktérie, vírusy a plesne. Znižuje bolesť a horúčku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho s priateľmi.